Spor salonu graffiti – Duvar resmi

Spor salonu graffiti – Duvar resmi

Graffiti günümüzde spor salonu, crossfit salonu, dans salonu ve PT salonlarında yoğunlukla karşımıza çıkmaya başladı. Spor salonlarının tasarımlarında büyük etkisi olan graffiti ve graffiti karakterleri kişiye özel yapılmaktadır. Türkiye’de spor salonlarına graffiti yapanlar, salon yetkililerinin isteğine göre belirlenip uygulanıyor. Türkiye’de graffiti yapanlar uyguladıkları duvar resimleri ile ve spor salonuna graffitilerle farklı bir ambiyans yakalamaktadır.

Running Hulk
Hulk Crossfit Graffiti

Sprey boya ile yapılan bu duvar resimleri ve graffitilerde kullanılan sprey boyalar bu iş için özel üretilmiş boyalardır. Uzun yıllar dayanabilecek akrilik özelliği bulunan sprey boyalar aynı zamanda antibakteriyeldir. İç mekanlar için herhangi bir sağlık problemi yaratmayan graffitilerin üzeri silinerek yada yıkayarak temiz tutulabilir. Duvardan tamamen silmek için ise su bazlı duvar boyaları ile yeniden boyayarak kapatmak gerekir.

Make a Noise Dance Graffiti Ankara
Make a Noise Dance Graffiti

Graffiti yapanlar, graffiti yaptırmak isteyen spor salonları için kişiye özel tasarımlar yapıp, mekanı özel kılacak duvar resimleri yapmaktadır. Yapılan graffitilerin özgün ve mekana özgü olması o tasarımın sadece orada uygulandığı anlamına gelmektedir. Ama kimi zaman yapılan özgün tasarımlar amatör graffiticiler tarafından kopyalanmaktadır. Bunu engellemek için ise işinin ehli, usta graffiticilerle çalışmak önemlidir.

Time to Change Graffiti – Saint & Stak67

Spor salonuna graffiti yapanlar, işlerin büyüklüğüne ve uygulanacak tasarımların zorluğuna göre fiyat belirlemektedir. Bu yüzden bu işin net fiyatları yoktur. Graffiti yapanların fiyatları ortalama olarak aynı seviyelerdedir. Ankara’da yada İstanbul’da graffiti yapanların sayısı diğer illere göre fazladır. Türkiye’de graffiti yaptırmak isteyen işletme sahipleri graffiti yapanlar ile iletişim kurmaları halinde graffiti yapanlar Türkiye’nin her yerine gidip işlerini uygulayabilirler.

Ankara Spor salonu Graffiti
Supergirl – Spor Salonu graffiti

 

Graffiti yapanlar ile iletişime geçmek için: aliyaldiran@gmail.com – 0554 635 7699

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir