Öğrenciler ile Birlikte Graffiti Çalıştayı

Öğrenciler ile Birlikte Graffiti Çalıştayı

Need More Cans grubundan Stak67 17 Nisan’da Gazi Osman Paşa Ortaokulu öğrencileri ile birlikte graffiti çalıştayı (workshop) düzenledi. Colorbox Firmasının boya desteği sağladığı etkinlikte Gazi Osman Paşa Ortaokulu öğrencileri ile birlikte “Never Give Up!” yazan bir graffitiyi okulun duvarına uyguladılar. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Stak67 önderliğinde öğrenciler graffiti boyamasını gerçekleştirdiler.

,Etkinliğin başlangıcında graffitinin ne olduğu, nasıl ortaya çıktığı ile ilgili bilgi veren Stak, sonrasında doğaçlama olarak Never Give Up graffitisinin taslak çalışmasını duvara uyguladı. Taslak çalışması ardından öğrencilerin sıralı katılımı ile birlikte graffitinin iç boyaması tamamlandı. Bu sırada graffitinin uygulanma biçimi hakkında bilgiler alan öğrenciler, dinlediği bilgilerin sağlamasını duvar üzerinde sprey boya kullanarak yaptılar.

Never Give Up Graffiti Making of

Workshop sırasında ortaya çıkan graffitinin, büyük bir bölümünü okul öğrencileri tamamladı. Kontur çizgileri ve ışık efektleri gibi uygulaması zor alanlarda ise graffiti sanatçısından yardım aldılar. Hem dinleme, hem izleme hemde uygulama yaparak graffitinin uygulama biçimini deneyimlemiş oldular. Sonuçta ortaya çıkan iş herkes için memnun edici oldu.

Graffiti Workshop With Students.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir