Cafe Graffiti & Duvar Resmi

Cafe Graffiti & Duvar Resmi

İnsanların kaliteli zaman geçirmek için ziyaret ettiği kafe ve restoranlar müşteri memnuniyeti için iyi hizmetin yanı sıra güzel tasarlanmış bir mekan ile de bir adım öne çıkabiliyor. Günümüz cafe müşterileri gittiği mekandan bir hatıra olması açısından sık sık selfie (özçekim)’e başvuruyor. Bu durum cafe işletenler için sosyal medyada ücretsiz bir reklam aracı demek. Bu yüzden son yıllarda cafe işletmeleri duvar resimleri ile bir farklılık yakalamaya çalışıyor. İnsanların ilgisini çeken graffitiler ve duvar resimleri müşterilere önünde fotoğraf çekinebileceği bir alan sunuyor. Cafe’lere graffiti yapılması ilk başlarda yadırgansa da şimdilerde duvar resmi yada graffiti içermeyen bir cafe göze eksik geliyor.

Graffiti
Nilda Kafe Graffiti – Çengelköy, İstanbul Duvar Resmi

İstanbul Çengelköyde bulunan Nilda Cafe duvarlarında graffitilere yer veren cafelerden biri. Hatta cafe, graffitiler ile o kadar bağdaşmış ki dış cephesinde yapılan yenileme çalışmasında, çok sevilen eski tasarım balon ile uçurularak küçük bir elveda denilmiş. Yeni açılmasına rağmen, ziyaretçi akınına uğrayan mekan, sırf fotoğraf çekinmek için gelen yüzlerce misafire ev sahipliği yapıyor.

Cafe graffitileri işletmeler için hem iyi bir alternatif, hemde hızlı uygulanması sayesinde güzel bir çözüm yolu. Cafe duvarına yapılan graffitiler kolay kapatılabilir olması açısından da işletmelerin restorasyon maliyetini düşürebiliyor.

Şelale Et Mangal – Keçiören Graffiti Ankara

 

İşletmelerin isteğine göre yapılan cafe ve restoran graffitileri bir çok farklı tarzda resim ve yazının duvara işlenmesine olanak sağlıyor. Cafe graffiti yapımı diğer duvar resimlerine oranla hızlı uygulanabilmesi açısından büyük avantaj sağlıyor. Tasarım konusunda ise bir çok farklı tarzdaki çizim duvara birebir yansıtılabiliyor. Graffiti yapanlar cafe ve restoranlara özel yeni tasarımlarda oluşturabiliyorlar.

Japon Balığı illustration graffiti

 

Kullanılan malzemeler akrilik özellikli ve antibakteriyel malzemeler. Uygulandığı yüzeyde üzerinde kolay leke tutmuyor, kirlense bile ıslak bir bez ile temizlenebiliyor. Üzeri kapatılmak istendiğinde ise plastik boya ile tekrar kapatılabiliyor. Bu açıdan işletmelere büyük kolaylık sağlayan graffitiler bir çok farklı biçimde uygulanabiliyor. Graffiti yapanlar tasarım anlamında işletme sahipleriyle hemfikir olduktan sonra dijital ortamda yapacakları çalışmanın duvarda nasıl duracağını anlatan bir görselde hazırlayabiliyorlar.

Ayaküstü Kahve – Fil Graffiti

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir