Ankara’da Graffiti Yapanlar

Ankara’da Graffiti Yapanlar

 

“Graffiti işleriniz için yazının en alt kısmındaki bilgilerden iletişim kurabilirsiniz.”

 

Ankara’da ilk yapılan graffiti 1996 yılında Orion’un Ted koleji duvarına yaptığı graffiti olarak kabul ediliyor. Ankara’da graffiti yapanların o zamanki esin kaynağı olmuş ve bir çok yeni graffiti’nin yapılmasına imkan sağlamıştır. Ankara graffiti camiası uzun yıllardır farklı isimleri bünyesinde barındırmıştır. Ankara’da graffiti yapmaya devam eden isimlerin en eskisi “Koz“dur. Koz 1998 yılında Blue Jean dergisindeki graffitilerden etkilenip graffitiye başlamıştır. Günümüzde Need More Cans grubunda boyamaya devam eden Koz, genelde legal çalışmalar yapmaktadır.

Ankara Graffiti
29 Harf – Koz 2006

Koz’un ardından pek aktif olmasa da CMR grubundan tanıdığımız Saint Ankara’da graffiti yapanlar arasında en eskilerdendir. Saint ise Mural işler, 3D graffiti ve legal çalışmalar üzerinde çalışmaktadır.

Saint CMR – 2009

Ankara’da graffiti yapanlardan bir diğeri ise Need More Cans grubunun kurucularından Stak67 dir. Aktif olarak graffiti hayatına devam eden Stak67 legal işlerin yanı sıra mekanlara özel ücretli tasarımlar ve graffitiler yapmaktadır. Ankara’da mekanlara özel tasarım ve duvar resmi yapan Stak67 2007 yılında graffitiye başlamıştır. Yoğunlukla spor salonuna graffiti ve cafeler için duvar resmi yapan stak67’ye aliyaldiran@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Stak67 – Cafe graffiti – 2016

Bu isimlerin yanı sıra Ankara’da graffiti yapanlar yazısındakilerin haricinde aktif olarak boyayan birçok isim vardır.

Graffiti işleriniz ve duvar resmi çalışmalarınız için iletişim: aliyaldiran@gmail.com – 0554-635 7699

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir